Kolhydrater iFokus

Kolhydrater

Etiketthälsa
Läst 1922 ggr
Larkspur
0

lingonveckan

Hej!

mitt första inlägg här, blev medlem idag :-) Har hållt på med LCHF i drygt en månad. Blev förvånad då min mens kom idag, 1 vecka för tidigt. Innan jag började äta lchf så kom den prick på dagen, jätte regelbunden. Nån mer som vart med om rubbningar i cykeln?

mvh

Larkspur

pyre-lena
0
#1

Japp jag har också haft rubbningar. Förut har jag haft ca en månad emellan och alltid fått mens på samma veckodag men nu så kommer den på ett specifikt datum och jag blöder ca 3 dagar innan den kommer igång ordentligt men jag blöder mindre nu än förut. Förut hade jag en mindre blödning vid ägglossning men den är borta nu

Raring
0
#2

Mjo lite, men bara åt det bättre hållet. Stabilare över tid, längre cykel, nästan noll-PMS och att det i princip slutat göra ont.

Larkspur
0
#3

hm, det låter ju positivt :-D får väl vänta några månader till och dra en slutsats då. Hoppas att det blir tummen upp då!