
Ursäkta en dum fråga!
Nu har jag letat på här i två dagar efter "min mat"! 
Jag skulle också vilja göra såna där fina cirkeldiagram och se hur mycket jag äter egentligen!

Tusen tack!!!!
Jag, mitt pucko, har letat efetr en funktion här på sidan! 
Tips inför framtiden: låt ämnesraden vara själva frågan, istället för en ursäkt. Eftersom du ändå frågat är eventuell skada redan skedd.
Ämne: Cirkeldiagram för mat?
Text: Nu har jag letat i två dagar efter "min mat". Hur gör jag cirkeldiagram.
På så vis blir det enklare att hitta tråden senare, genom att bara läsa ämnesraden istället för öppna varje tråd och titta vad den faktiskt handlar om.
De dummaste frågorna är de som aldrig blir ställda!

SAMÅK!
www.skjutsgruppen.se
Ingen dum fråga alls tycker jag och håller med Maxiq. Det utvecklas lätt ett internt språk i en kommunitet och här säger vi SSS och minmat och fakir och de flesta förstår… utom de nya. Sorry!
(SSS = Sten Sture Skaldeman, LCHF-föregångare, journalist och författare; fakir = att under en begränsad tid äta mat som i stort sett inte innehåller kolhydrater alls utan istället cirka 75-80% fett och 20-25% protein)
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
La grammaire est une chanson douce. /Erik Orsenna

Mikaelj: Tack för tipset, ska tänka på det i fortsättningen!

Har faktiskt funderat på om man inte ska ha anordna en ordlista…var jättefundersam över vad t.ex.TY och CF vad för något när jag började.
Det hade jag också uppskattat när jag var ny, bra ide 
