
Foto
Hur stor skall bilden vara för at den inte skall bli sned och konstig?

32x32 pixlar…
Om du betalar 30 kr via mobiltelefonen, så kan du få en bild på 64x64 pixlar…
"still lost in space and time"

…men jag har inte sms…

Det var ju tråkigt… men 32X32 är ju ok, det också… 
"still lost in space and time"

Har lagt in ett foto på min sida, administration men den syns ju inte här i trådar. Varför??
Måste man använda sin egen mobil om man ska betala då? Annars kanske du kunde låna någon annans telefon för att betala med, tänker jag. Vet du, Margareta?
Man måste använda det nummer man har registrerat på Personliga uppgifter - för att betalningen och Avataren skall hitta varandra. Vilket nummer man sen använder och vem som äger det spelar ingen roll - enda kravet är att man har ett SVENSKT mobilnummer.
Numer pensionär i Nynäshamn
Det är också viktigt att OM man lånar ett telefonnummer så får detta telefonnummer inte vara registrerat på någon annans "Personliga uppgifter". I så fall måste man först ta bort detta nummer och vänta någon dag innan man skickar sms:et.
Tack Amiechan - så är det så klart!
Numer pensionär i Nynäshamn

Ursäkta, men jag förstår inte. Kan vi ta det från början?
Vad är det som kostar?
Är det fotoalbumet? Det har jag nämligen problem med. Ladda upp bilder från fil går bra, men bara en åt gången, denna försvinner så fort jag laddar upp en till. OCH ingen av dem syns när jag går till mitt fotoalbum. Har testat både i Firefox och Explorer (som jag normalt aldrig använder, men jag märker att det behövs fär vissa funktioner här.)
Fair Winds and Following Seas!

Tillägg: bilderna är inte för stora vad jag kan se, den enda begränsning jag hittar är att totalutrymmet är max 1Mb
Fair Winds and Following Seas!

Tack för svaren, både #12 och "13!
Då förstår jag allt
!
Fair Winds and Following Seas!