Kolhydrater iFokus

Kolhydrater

Etiketthälsovinster
Läst 2646 ggr
redets
31

Dags att sluta?

Det är väl dags att sluta med LCHF nu eftersom det är så farligt Skämtar

Jag fick mina provsvar igår och läkaren sa att jag var den friskaste patienten hittills iår, alla prover var superbra och så får det väl inte vara heller Funderar.

Zepp
9
#1

Kräv nytt prov.. det måste vara något fel på det första! 😮😃

Ljuva dröm att som en svensk se ut, att få lära sig att veta hut.

Ary
7
#2

LOL 😮

Jo man får inte bli frisk med fel metod. 😉

konichiwa
9
#3

Mina värden är alltid 'perfekta' sedan 5 år och så kan det väl inte få vara när man är 66 år och äter väldigt farlig mat? Apoteken får inte sälja några mediciner alls till mig :-(

redets
3
#4

#1 Absolut, det måste ju ha varit fel på testerna 😉

#2 nej får väl gå över till den "fantastiska" tallriksmodellen.😴

#3 nej så kan det verkligen inte vara - börja genast äta medicin så att dina värden blir "normala" 🤪

Lilltilda
3
#5

#0 Ouch! INTE bra 😉, du måste gå till någon annan och ta ett nytt prov såklart ;-)

#3 men fy på dig! tänk på det stackars medicintillverkarna! Det är ditt fel om de går i konkurs 😉:-D

~God loves you, and I´m trying! ~

CasaRamon
8
#6

Min man har också perfekta värden efter 1 år på LCHF, trots att dom tidigare tjatat på honom att äta Statiner mot högt kolestrol. Som tur var så slutade han med medicineringen efter kort tid eftersom han mådde så dåligt av den.