Kolhydrater iFokus

Kolhydrater

Etikettmat-recept-på-bröd-och-brödbaserade-rätter
Läst 6012 ggr
Endtyme
1

Räkmacka à la LCHF

Jag har varit väldigt sugen på köpebaguette ett tag nu, men ville inte behöva göra avsteg bara för det. Det blev en LCHF-anpassad variant istället! Här. Pones, om än inte i originalrecept, funkade riktigt bra som "baguette" och mättade mycket bättre än ett traditionellt bröd skulle ha gjort.

LillaBedan
0
#1

Mmmmmmmmmm vad gott det såg ut!!!

flikkan77
0
#2

Det där såg riktigt gott ut!

"You just have to belive…"

missaz
0
#3

Ser sanslöst gott ut! Ska definitivt göras och ätas! Tungan ute

Endtyme
0
#4

Tack snälla, nu rodnar jag ju nästan SkämsFlört Och det är ju såklart bara att experimentera med andra röror ovanpå. Själv funderar jag på kyckling och nån slags currydressing… jag var en riktig sucker för kycklingbaguetter i mitt förra liv!

missaz
0
#5

#4 Kan bara hålla med… min favvo var en baguette med grillad kyckling, mangoraja, ost och lite grönt. MUUUUMS! Tungan ute

Endtyme
0
#6

Åh, kyckling OCH ost? Det låter ju hur gott som helst! Sällan man ser "bortgjorda" mackor som är så generösa med pålägget Glad

little misschocolate
2
#7

Nej va trist, jag kommer inte åt receptet.. :( någon som kan hjälpa till?

Go & Gla, Kexchokla!Cool

[Pennylane1]
1
#8

där ser vi igen vad tokigt det blir när man inte klistrar in recept direkt i tråden… denna gång kanske det kan lösa sig för jag ser att Endtyme varit inloggad helt nyligen.