var köpa fibrex?
Springer som en tok på stan och försöker hitta Fibrex. Var brukar det finnas? Kollat coop forum och Ica maxi. Ingen har det, varken bland mjöl, bakgrejer, glutenfritt eller gryn.
~God loves you, and I´m trying! ~

Dom butikerna borde ha det… Har du frågat någon på affären, dom kanske har börjat med lchf hylla och den kan vara svår att hitta.
Jag minns faktiskt inte ar jag köpte mitt, men jag är ganska säker på att det var på min vanliga mataffär (Citygross).. och jag tror det var på den där glutenavdelningen.
Men jag har sett det på nån ica vid bakavdelningen också..
Har du frågat? eller bara försökt leta själv?
Lycka till i jakten
MVH Sandra
Tack! Hittat! Frågade på två stormarknader och ingen hade ( dåligt!), men hittade på glutenavdelningen på ett Ica kvantum. Irriterande är det när stormarknader har dåligt utbud. Hittade även mandelmjöl och steviasocker på kvantum så det var bra att gå in där :-)
~God loves you, and I´m trying! ~
Fibrex hittade jag på hälsokost, gluttenfri, hyllorna på Hemköp.
Finns även på Coop och CityGross
Jag har hittat på Willys, ICA Maxi och Citygross men det är i Trelleborg. Det brukar stå på lite olika ställen. I en butik stod det bland vanligt mjöl och i en annan butik på hälsokosthyllan.