kolhydratskonsekvens...
häromdagen va en riktig bakisdag för mig å tänkte att för första gången på 5 månader att nu skulle jag köpa nybakt bröd å klämma mackor me smör å skinka… ett paket glass va också med i planen! va väl gott å sådär men inte nåt extravagant… va mer att det va lite mysigt å ligga i sängen å käka mackor… tyckte me det skulle bli lite intressant å se hur jag skulle reagera.
dagen efter på eftermiddagen så fick jag som en molande värk ovanför höftbenet på båda sidorna, ganska djupt in i magen. har nån pejling på vad det kan ha varit? jag tänkte på njurarna men det borde kanske känts mer i ryggen? för info så har jag käkat lchf sen början av mars, gått ner ca 17 kg å mår strålande! tänker att jag ska minska 1-2 storlekar till… typ 7 kg el vad jag nu kan landa på!
Hej Lindi, Värk ovanför (innanför) höftbenen har jag också haft men det har gått över nu. Även jag funderar på vad det kan vara.