Kolhydrater iFokus

Kolhydrater

Etikett: medlemmar
Läst 756 ggr
uzie
0

uzie firar 1-års jubileum

Ett helt år sen jag började. Ibland känns det som om det var igår jag stod med min redan vältummade lchf-folder på Ica Maxi och försökte hitta "rätt" mat. Idag har jag lärt mig vad jag skall titta efter, sockersuget är borta och kokosfett i kaffet är rutin.

Tog nya bilder och mätte mig för att se exakta resultatet och det visade på -15 kg på vågen och -19 cm i midjan. Jag har gått från 54/56 till 46/48 och har inte varit sjuk (utom 3 dagar med halsfluss) på hela året.

Nu skall jag försöka fortsätta på den inslagna vägen och se hur det blir till mitt 2-års jubileum.

Ajdan8
0
#1

Härligt!!! Grattis till 1-års jubileet!

Mervi
0
#2

Grattis på årsdagen och alla minusen. Önskar dig lycka till under ditt andra år.

Aliki
0
#3

Stort Grattis!

Vad bjuds det på för smaskigheter på 1-års kalaset?

Magica1970
0
#4

Grattis på 1-årsdagen! Min närmar sig med stormsteg (26/5).

Solpuss
0
#5

Å, vad härligt!

Stort grattis! Skrattande

Balanserad
0
#6

Jättestort GRATTIS! Härligt att höra!

lakritsmaja
0
#7

Åh, vad roligt att höra, GRATTIS!Skrattande

pyre-lena
0
#8

Grattis!!!

Undrar vad som kommer att stå i ditt inlägg när du firar 2 år? Ska bli spännande att läsa… ser fram emot det.

odezza
0
#9

Grattis på 1-årsdagen!

"still lost in space and time"

[mejja]
0
#10

GRATTIS!!! o lycka till =)

valkyrja
0
#11

Stort grattis från mig med!! Skrattande

uzie
0
#12

Tackar! Tyvärr ersattes min planerade fest (äkta fläsksvålar och brie) med akutintag på Danderyds Sjukhus.

Gråter

Det ironiska är att jag inte vet om den otäcka varinfektionen i benet gjorde mig så sjuk första natten eller om det var allt glukosdropp dom peta i mig… Nu är jag i alla fall hemma och firar med riktig mat och ser fram mot ett nytt härligt år. Doften av grillad kyckling med krispigt skinn är extremt sällsynt på sjukhus!

Skrattande