Ett stort tack till ...
Ett stort tack vill jag ge Mikaelj, Pasi och Zepp för deras insatser och engagemang på forumet. Tack vare er fick jag kunskap om flera ämne som berör LCHF.
Och inte ska vi glömma moderatorerna här som gör ett fantastikst jobb. Jag är glad att vara bland er.
Ni andra kan tacka vem på forumet ni vill här om ni vill. Jag ville bara visa min tacksamhet för dessa personer jag nämnde.
Jag tackar dom flesta som har svarat på allt man undrat tiden som jag varit här och all peppning man fått.
Mycket kunnande finns ju här inne, när man undrat om allt och kommer fortsätta att undra lite till.
Mycket erfarenheter och mycket vetenskap som gör att man fortsätter med denna kost.
Från att ha varit fettskrämd så kan jag lugnt sleva i mig fett.
Jag vill tacka Margareta för att hon dragit i gång det här fantastiska forumet som hjälpt mig, peppat mig, lärt mig och gett mig många glada stunder! Det finns många som har en bred specialistkunskap (litet motsägelsefullt kanske), AndreasO, Mikaelj, Zepp, Pasi, Maxiq Greensis, Raring, Caena och många, många fler! Heja er allihopa, och alla ni andra också. Fortsätt kämpa på mot livsmedelsverk, dietister, Pauluner och annat oknytt därute!
"It´s not today que le ciel me tombera sur la tete"

Jag instämmer med alla tre föregående talare.
Jag brukar inte skriva så mycket här men läser det mesta. Detta är ett av de trevligaste forum jag någonsint läst.
Tack till alla som bidrar till den trevliga stämmningen och vidareutbildningen.
Karin
Tack från USA - jag kommer hem på måndag och återkommer till forumet så fort jag hinner…
Numer pensionär i Nynäshamn
Tack alla, och instämmer till fullo med föregående talare. Även om jag inte frågat så mycket (än), så har jag läst desto mer. "Älskar" stämningen,värmen och humorn härinne.
*Du föddes vild. Låt ingen tämja dig. *😁👻

Jag vill tacka all här inne och på andra LCHFbloggar för det är av er jag har lärt mig det lilla jag kan!
I början var det lite mycket att hålla reda på så jag sparade det jag tyckte var viktigast som favoriter, sen kom det en dag då någon ställde en fråga.. och jag tänkte,, men det har vi ju redan diskuterat på annat ställe så jag länkade dit o på den vägen e det!
Sen vill jag speciellt tacka många ofta av kvinnligt kön som ofta peppar stöttar och kramas här på forumet, det är oxå viktigt för många att få stöd och att få lätta på hjärtat en smula!
Sen så har jag insett att alla besökare som kommit hit av nyfikenhet så är det få som skriver något överhuvudtaget och jag vill gärna att de skall få ta del av de bästa artiklarna i ämnet så att även de kan fundera lite över gällande kostråd och vad som är en artriktig föda för oss, som vi kan leva på och behålla hälsan!
Jag tror att detta forum är en hörnsten i att främja en kunskapsöverföring till allmänheten och att vi själva lär oss av varandra så när den kritiska kunskapsmassan är så stor så kommer det bli svårt för politikerna att ignorera den!!
Ljuva dröm att som en svensk se ut, att få lära sig att veta hut.

Jag vill också tacka för forumet och alla som svarar på inläggen. Utan all denna samlade kunskap så skulle jag haft svårt med att lägga om min kost till det naturliga.

Tack till samtliga forummedlemmar som ser till att för det allra allra mesta hålla tonen vänlig och tålmodig.
Detta är en vänlig vrå på Internet - låt den alltid så förbli!
Fabricati diem, pvnc!
Jag vill gärna tacka alla som stöttar, peppar och bjuder på tips, råd och egna erfarenheter!
Inkl Margareta som skapat ett hejdundrande "uppslagsverk" i detta KiF och en fenomenal mötesplats!
Jag är också tacksam för alla frågor som ställs! Utan dem hade vi inte haft så många svar och så bra stöttning att luta oss mot idag.
En God och Glad Påskhelg med många påsk-ägg till er allihop!
Allting är möjligt tills det är bevisat som omöjligt - och till och med då är det omöjliga
kanske bara omöjligt än så länge." /Pearl Buck ♥· Medarbetare på Healing

Margareta är en lika viktig person i den svenska LCHF rörelsen som Dr. Dahlqvist eller S.S. Skaldeman. Hurra för henne och våra duktiga moderatorer. Jag tycker särskilt Pasi är aldrig svaret skyldig.
Tack och Glad Påsk till ALLA som gör detta forum till intressant, kunskapsspridande, kul och peppande forum.

TACK till alla som gör detta forum till ett så levande, humoristiskt, härligt forum som det är! Finns ingen annan sida som kan få mej att sitta så länge och läsa och begrunda och efter att jag läst klart, så har jag kommit ytterligare en bit på vägen mot ett ännu bättre liv! Helt fantastiskt!
LCHF är verkligen en kost för livet! Har aldrig mått så bra som jag gör nu. JAG bestämmer vad jag ska äta, inte sockermonstret i min kropp. Det är härligt befriande! Önskar alla samma känsla och dessutom en forsatt TREVLIG PÅSK!