Kolhydrater iFokus

Kolhydrater

Etikett: övrigt
Läst 676 ggr
spkn1
0

Samhället är på väg i rätt riktning?

Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.

Ett tecken på att samhället är på väg i rätt riktning?

Eller bara en felbeställning av en slumrig charkmedarbetare?

Vi kan ju hoppas på det första. För se och häpna vad jag hittade i vanliga köttdisken på city gross.

odezza
0
#1

Man kan ju hoppas att det är på väg åt rätt håll! Eller så var det bara någon i charken som tyckte att det var dags att börja mata talgoxarna! Flört

"still lost in space and time"

spkn1
0
#2

#1 ja, tyvärr var det kanske så. Köpte det som låg framme i hopp om att dom tar hem mer när dom märker det är åtgång på det :P

andreas0
0
#3

Sådant kan man ofta beställa i charkdisken om man vill ha, så tar dom in så mycket du vill ha åt dig.

Om det bara fanns en ute i affären så skulle jag gissa på att någon har beställt och sedan inte hämtat ut sin beställning på den dagen, så affären lade ut den i förhoppningen att någon annan ville ha den istället.

Jag har flera gånger sett varor som det har blivit så med på coop här, och en gång var det faktiskt en interessant produkt som jag köpte (sidfläsk som inte var rimmat, inte ofta man ser det på butikshyllorna).