Kolhydrater iFokus

Kolhydrater

Etikettövrigt
Läst 741 ggr
Tussilagon60
0

Ny här

Hej alla

Trevligt forum det här. Sitter här och försöker lära mej att hitta och manövrera runt.

Finns det någon tråd där man kan hitta alla recept eller det är vi själv som skriver in dem?

Skulle vilja veta vad jag ska/ska inte äta för att följa programmet.

Aniara4
0
#1

Hej och välkommen!

Titta under rubrikerna nere i vänsterkanten, det finns hur mycket som helst att läsa där! Men den bästa början är förstås att läsa foldern som finns klistrad (näst) högst upp i forumet.

Facklan
0
#2

Välkommen !!

Det är inte helt lätt i början det finn dock en uppsjö av länkar o saajter som kan hjälpa dig på traven   minmat är super smidig efterom du ser hur det går över dagen !

kolhydrater 

lite att börja med o det finns massa recept o tips i många trådar !!

lycka till !!

Thea
0
#3

Välkommen!!!

Ja, detta är ett mycket matnyttigt *hehe* forum! Detta har blivit min nya receptsamling! Flört Jag och datorn lagar mat numera.

Det finns hur mycket som helst att läsa och fundera över. Som sagt tidigare så läs foldern om LCHF. Den ger svar på många frågor! Sen kommer det klurigaste; att lära känna sin kropp, hur den fungerar och vad den behöver!

Lycka till och varmt välkommen!

H. Thea - också en nykomling

Medarbetare hästhoppning.ifokus.se