# Holistic REA i Lund!
Author: Tisdag

"Må gott hälsa och butik" på [Lilla Tvärgatan 5](http://maps.google.se/maps?hl=sv&ie=UTF8&q=lund+m%C3%A5&fb=1&gl=se&hq=m%C3%A5&hnear=Lund&view=map&cid=9275969912679332325&iwloc=A&ved=0CBsQpQY&sa=X&ei=Q5VATaHUDMSesAaZztzpDw) i Lund ska stänga och säljer därför ut sina produkter för 50% rabatt. Det finns/fanns tyvärr bara en burk D-vitamin (75,50kr) kvar men det fanns andra holistic produkter som kanske kan locka. Det finns även smycken, kläder och kolloidalt silver.

Jag har ingen riktigt bra koll på grejerna förutom D-vitaminen, finns det något annat som kan vara värt att köpa nu när det är rea?

## Comment 1
Author: maxiq

Intressant att en hälsokostbutik tvingas stänga. Kan det vara så att folk äter sig friska med vanlig mat numera istället för med pulver och piller?

![Obestämd](http://kolhydrater.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-undecided.gif "Obestämd")

## Comment 2
Author: Tisdag

#1 Butiken ligger verkligen dåligt till. Man måste veta att den finns där för att hitta den. Synd om tjejen som har butiken bara. ![Rynkar på näsan](http://kolhydrater.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-frown.gif "Rynkar på näsan")
