# Sent chokladkalender tips!
Author: flikkan77

Nu är det ju några dagar in på december men bättre sent än aldrig!

Eftersom jag vägrar bli stor så ingår fortfarande en chokladkalender i julens måsten. Bara det att den där chokladen som är i ger jag inte så mycket för. Så jag tog helt enkelt och öppnade kalendern i botten och plockade ut plastdelen som chokladen ligger i och hällde chokladbitarna i sophinken. Sen gjorde jag ischoklad och hällde i formarna istället. Mycket bättre!

Kanske ett tips till er som har barn. ![Glad](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

## Comment 1
Author: Aniara4

Smart!![Glad](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

## Comment 2
Author: flikkan77

**Aniara:** Problem är till för att lösas! Blir ingen jul utan chokladkalender ju. ![Flört](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")

## Comment 3
Author: [Borttaget]

Åh, vilken bra idé!

## Comment 4
Author: Magica1970

Vilken bra idé! Tackar ![Skrattande](http://kolhydrater.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")
