# "Biverkningar"
Author: mariaaoo

Hejsan!

Är inne på 4:e dagen med LCHF nu och undrar lite om dessa övergångssymtom. Vet att jag läst om det, men hittar inte tråden.

Har nu ont i halsen, matt, yrslig, varm (men ingen feber), lättirriterad, gråtmild, lätt huvudvärk, gryyyyymt sötsugen men har lyckats hålla mig och så ska förbli. Har haft/har ett väldigt sockerberoende.

Tacksam för svar![Glad](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

/Maria

## Comment 1
Author: mikaelj

Tråden du letar efter heter "Övergångsbesvär".

(... jag gissar på att det var din fråga, eftersom du inte har några frågetecken någonstans)

## Comment 2
Author: mariaaoo

Japp...eller nått, nyvaken när jag skrev ![Glad](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

Tack för svar, ska leta upp den...nu när jag ser frågan så fattar jag ju att det hade varit lättare att söka den själv![Skrattande](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

## Comment 3
Author: Jennix

Det du beskriver ÄR övergångsbesvär. ![Skrattande](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")
